Про нас пишуть
Від давньоруської пам’ятки
до сьогодення
Спілки письменників
На базі Сумської школи № 15 імені Д. Турбіна створений перший в області і один з небагатьох в Україні музей письменників Сумщини. Коли директор школи Раїса ЗАМЯТІНА запропонувала створити музей письменників Сумщини, і вчителі, і учні підтримали таке починання. Звісно, що на допомогу прийшли майстри слова з обласної організації Національної спілки письменників України.
Крок за кроком, день за днем усі гуртом збирали експонати, оформлювали експозиції. А днями в історії школи з’явився знаковий запис – тут розпочав роботу особливий музей, у якому розповідається про історію красного письменства від часів «Слова о полку Ігоревім» до сьогодення.
Розділити радість духовного свята завітали представники міського управління освіти і науки, письменницького осередку, вчителі, учні. Право перерізати стрічку було надано голові Сумської організації НСПУ Олександру ВЕРТІЛЮ та методисту інформаційно-методичного центру управління освіти і науки Вікторії ЗАКОРКО.
Серед перших відвідувачів музею – письменники: ветеран літератури і освіти Олексій СТОЛБІН, відповідальний секретар обласної письменницької організації поетеса Людмила РОМЕН, гуморист Григорій ЄЛИШЕВИЧ. Вони не тільки залюбки послухали учнів, а й самі виступили перед школярами.
Під час першої екскурсії юним екскурсоводам розповідати було про що. Адже Сумщина в літературному відношенні – унікальний край. Саме тут народилися і розпочинали свій творчий шлях сотні уславлених майстрів слова, серед яких Яків Щоголев, Олександр Олесь, Пантелеймон Куліш, Остап Вишня, Пилип Капельгородський, Борис Антоненко-Давидович, Іван Багряний, Антон Макаренко, Олекса Ющенко, Дмитро Білоус…
Сьогодні славетні традиції своїх відомих предтеч продовжують 23 письменники, що об’єднані в Сумську організацію Національної спілки письменників України. На їхньому творчому рахунку – сотні виданих книг, альманахів, збірників, зустрічей з шанувальниками слова, участь у різних культурно-мистецьких заходах.
Без перебільшення – вчителі й учні школи №15 зробили велику і значущу справу. У час, коли відбувається тотальна переоцінка цінностей, коли на перший план виходять поняття, що несумісні з духовністю, спадкоємністю, вірністю традиціям, тут створюють такий потрібний і корисний музей. Більше того, у школі вже діють музеї Матері та історії рідної школи. Тобто, створена особлива аура – поваги до батьків, учителів, ветеранів, тих, хто навчався в школі в попередні роки.
Як справедливо вважає Раїса Замятіна, в жодному разі не можна забувати про ті традиції, що вже мають глибоке історичне коріння. На щастя, у школі міцний професійний колектив, що працює не на догоду тимчасовим цінностям, а в ім’я високого духу і віри у своє покликання і призначення.
Музеєм письменників опікується учнівський колектив 7 «А» класу разом керівником - учителем української мови та літератури Світланою ГОНЧАРЕНКО, а також її колега Світлана БУРЯЧЕНКО.
Немає жодного сумніву, що шкільний музей поповнюватиметься новими експонатами. Адже в ході зустрічі школа і обласна організація НСПУ домовилися про тісну співпрацю задля того, аби художня література займала в суспільстві те місце і роль, які їй відведені історією.
За матеріалами НСПУ
You can do it, too! Sign up for free now at https://www.jimdo.com