Музей письменників Сумщини
20 травня 2013 року на базі Сумської школи № 15 імені Д. Турбіна розпочав роботу особливий музей - Музей письменників Сумщини, у якому розповідається про історію красного письменства від часів «Слова о полку Ігоревім» до сьогодення.
Керівник Музею письменників Сумщини -
Гончаренко Світлана Олексіївна, учитель української мови та літератури КУ ЗОШ №15
З чого почався наш Музей…
«Твір, який читають, має теперішнє; твір, який перечитують, має майбутнє», - так сказав один із класиків світової літератури О.Дюма. Саме дотримуючись такої позиції, у КУ ЗОШ № 15 ім.Д.Турбіна вирішили відкрити Музей письменників Сумщини. 20 травня 2013 року відбулося урочисте відкриття цього Музею в стінах «П’ятнашки». На свято завітали відомі письменники-земляки О.В.Вертіль, О.П.Столбін, Г.Л.Єлишевич, Людмила Ромен, чиї імена назавжди ввійдуть в історію письменництва не лише Сумщини, а й України.
Відкриття Музею письменників Сумщини розпочалося виступом директора КУ ЗОШ № 15 Замятіної Раїси Веніамінівни, яка після вітального слова запропонувала керівнику Сумської обласної організації Національної Спілки письменників України Вертілю Олександру Васильовичу та методисту ІМЦ Закорко Вікторії Вікторівні розрізати червону стрічку, яка здавна символізувала подолання перешкод, що стояли на шляху людей до здійснення бажаної мрії.
Учні закладу підготували для гостей свята цікаву змістовну екскурсію «Сумська обласна організація Національна Спілка письменників України», у якій розповіли про створення Спілки, її членів, мету заснування. Екскурсоводи повідали гостям свята та учням школи про міста та села, у яких перебували відомі всій Україні постаті - П.Куліш, О.Олесь, П.Капельгородський, М.Хвильовий, А.П.Чехов та інші.
Виступили з привітальним словом також і гості свята: О.В.Вертіль, О.П.Столбін, Г.Л.Єлишевич, Людмила Ромен, які наголосили на тому, що це єдиний Музей письменників Сумщини не тільки в області, а й в усій Україні.
Результати зустрічі обговорили за чашкою кави. Сподіваємося, що ця зустріч була не останньою і наша плідна співпраця принесе для Сумщини значний внесок у розвиток літератури.
Цікаві факти
про Музей письменників Сумщини
Ø Музей письменників Сумщини був відкритий нещодавно – 20 травня 2013 року. Але про нього вже відомо не тільки сумчанам, а й мешканцям усієї області, адже аналогів такого музею ще досі немає навіть в Україні.
Ø Покровителями Музею письменників Сумщини стали відомі особи міста та області – це члени Сумської організації Національної спілки письменників України.
Ø Запропонувала створити Музей письменників Сумщини директор школи Замятіна Раїса Веніамінівна, починання якої підтримали як учителі, так і учні (обдаровані та соціально-незахищених категорій).
Волонтерська й пошукова робота
1. Налагодили зв'язок із Сумською організацією Національної спілки письменників України, Сумським державним педагогічним університетом імені А.С.Макаренка (кафедрою літератури).
2. Провели близько 15 зустрічей із відомими письменниками регіону – О.П.Столбіним, Людмилою Ромен, О.В.Вертелем, Г.Л.Єлишевичем, В.О.Пянковим, Ольгою Воробйовою.
3. Зустріли делегацію з Лебедина, яка на високому рівні оцінила роботу педагогічного колектива та учнів школи.
4. Узяли участь у пошуковій роботі, присвяченій відомим людям краю, де розповіли про талановитого журналіста сучасності В.О.Пянкова, результат роботи - ІІ місце.
5. Урочисто відкрили Музей письменників Сумщини, про роботу якого були написані статті в популярних газетах міста «Данкор» (29.05.13), «Урядовий кур’єр» (27.05.2013).
6. Провели для учнів 5-8 класів віртуальні екскурсії, створили декілька дайджестів «Сумська організація НСПУ», «Видатні митці регіону», «Літературними стежками «Слова о полку Ігоревім», провели конкурс-змагання на кращий літературний твір «П’ятнашки», «Калейдоскоп школи».
7. Неодноразово відвідали письменників похилого віку вдома – О.П.Столбіна (95 років), В.О.Пянкова (96 років).
8. Організовували екскурсії до Канева (Чернеча гора, де похований Т.Г.Шевченко, що тричі перебував на Сумщині), Києва з метою вивчення досвіду роботи музеїв країни.
Дослідницько-пошукова робота учнів
You can do it, too! Sign up for free now at https://www.jimdo.com